axitrader nasıl, axitrader güvenilir mi, axitrader şikayet

Regülatör: ASIC, FCA

Ülke: Avustralya

Türkçe Destek: Yok

Alt Limit: $0

Kaldıraç: 1:400

Spread: Orta

AxiTrader nasıl? Axitrader güvenilir mi? Avustralya Sydney’de 2007’de kurulmuş olan firma önemli lisanslardan biri olan ASIC lisansına sahip. Aynı zamanda Avrupa’daki yatırımcılara hizmet vermek için 2012’de İngiltere’nin başkenti Londra’da şirket açmış ve FCA lisansını da almışlardır. Bunlardan dolayı iyi, güvenilir bir kurum fakat daha iyileri mevcut. Mesela Avustralya’da bir kurum arıyorsanız Pepperstone veya IC Markets, İngiltere’de bir kurum istiyorsanız TeraFX veya Tickmill gibi kurumlar var.

Kısa kısa özelliklerinden bahsedecek olursak Türkçe müşteri desteği yok, spreadler orta seviyede, hesap fonlama yöntemi olarak banka transferi, kredi kartı ve dijital cüzdanları sunuyorlar. AxiTrader’da ECN ve standart hesap türleri mevcut. Kaldıraç oranına baktığımızda ise, 1:400’e kadar kaldıraç sağladıklarını görüyoruz. Hem ASIC hem de FCA tarafından denetlendiği için bence %100 güvenebileceğiniz bir kurum ama müşteri desteği ve spreadler açısından daha iyi bulduğum şirketler var. Onları da yukarıda saydım zaten.

AxiTrader şikayet ve yorum konularına bakacak olursak; spreadlerin yeterince uygun olmaması şikayet edilen konular arasında. Ve Türkçe destek vermemeleri yatırımcının gözünde olumsuz etkiye neden olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 YORUM

  1. Müşteri hizmetleri çok kötü. Uzun süre hesap açmaya çalışmama rağmen açamadım .
    İkinci olarak yabancı forum sitelerinde aldığı yorumlar çok kötü.
    Kesinlikle önermiyorum.

Ücretsiz Telegram Kanalıma Katılın